fbpx
Chudnite zdravo!
7. apríla 2018
SRDCE – vládca orgánov
1. mája 2018

Terapia dychom

Dych je absolútny základ nášho života…

Dych je najsilnejší nástroj seba liečenia na všetkých úrovniach nášho bytia – fyzickej, duševnej, emočnej i duchovnej…

Naučiť sa vedome dýchať, znamená, naučiť sa vedome žiť…

Náš dych má obrovskú moc uzdravovať i vyživovať našu myseľ i telo. Zároveň má silu znova nás spojiť s našou dušou. Je absolútnym základom nášho života, bez ktorého dokážeme prežiť len niekoľko minút.  Dar, ktorý máme k dispozícii od prvého až do posledného nádychu.

Vedomá práca s dychom nám umožňuje znova nastoliť pokoj a vnútornú rovnováhu v našom živote. Ak by sme sa na to pozreli trocha bližšie, zdravé vedomé dýchanie nám dokáže pomôcť vo všetkých oblastiach nášho života.

AKO TERAPIA PREBIEHA:

Terapia dychom je veľmi príjemný a relaxačný proces, ktorý sa vykonáva v ľahu. Počas terapie ležíš a oddychuješ. Za pomoci dychovým techník sa upokojíš a dostaneš do stavu hlbokej relaxácie, spojenej s príjemným pocitom uvoľnenia.

Do terapie sú zapájané rôzne dychové techniky, ktoré vychádzajú z osobných potrieb – terapie je ušitá na mieru. Ak je potrebné rozdýchať stres a úzkosti, využívame inú techniku ako napr. na rozdýchanie frustrácie.

Po skončení samotnej terapie dychom, prechádzame na časť reflexie – tzn. vyhodnotíme tvoj pocit, skúsenosť, či zážitok z dýchania. Klienti sa po ukončení terapie cítia ľahko, uvoľnene, sviežo a radostne a na svoje životné situácie majú nadhľad. Zbavujú sa skľučujúceho pohľadu a pocitu neschopnosti riešiť situáciu / problém.

KOMU JE TERAPIA URČENÁ?

Terapia dychom je nápomocná pri uzdravovaní telesných, duševných i duchovných chorôb a hlavne, veľmi vhodná je aj ako prevencia

  • tetania, úzkosti, panické záchvaty
  • pracovný stres, vyhorenie
  • problémy dýchacieho systému (dýchavičnosť, obštrukčné ochorenia dýchacích ciest – astma, bronchitída, infekcie, alergie, reštriktívne ochorenia dýchacích ciest)
  • uvoľnenie bolestí tela a chrbtice
  • kardiovaskulárne problémy / srdcovo – cievne ochorenia (úprava krvného tlaku, búšenie srdca, angina pectoris, ateroskleróza, cievna nedostatočnosť, srdcová arytmia, ischemická choroba srdca a iné)
  • pomoc pri chorobách endokrinného systému  (porucha funkčnosti štítnej žľazy, cukrovka, hormonálna nerovnováha a iné)
  • problémy tráviaceho a vylučovacieho systému (zlé trávenie, nepravidelné vylučovanie,…)
  • nespavosť, vnútorná nerovnováha, nervozita, traumy a iné poruchy nervového systému
  • nízke sebavedomie, nedostatok sebaúcty, sebadôvery
  • viac nájdete v časti zdravé dýchanie – prečo.

Zdravé vedomé dýchanie je spôsob ako sa opäť spojiť so svojim telom, dušou, so svojou prirodzenou podstatou a znova nadobudnúť v živote ľahkosť, radosť a dostatok životnej energie. Zdravé dýchanie je základom dobrej životosprávy a techniky, ktoré sa počas terapie naučíte, viete využívať v každodennom živote.

Stretnutie trvá približne jednu až jeden pol hodiny. Nasledujúce stretnutie je vhodné po 7 – 14 dňoch, ktoré klient využije na samostatnú prácu s naučenou technikou.Už po 5 – 10 stretnutia je klient pripravený techniky zdravého vedomého dýchania využívať a vykonávať sám, pravidelne alebo podľa potreby.

Rezervuj si čas pre seba

Ak chceš spoznať silu svojho dychu alebo sa s ňou naučiť pracovať – DeepEn centrum zdravého dýchania je tu pre teba.
Nadýchni sa života a dopraj si uvoľnenie a radosť zo života!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.